Omid ۱۷ تیر ۱۴۰۳ 0 نظر

خرید ملک در دبی از سازنده یا مشاور املاک؟ کدام بهتر است؟

بگذارید موضوع «سازنده یا مشاور املاک» را با تجربه‌های شخصی خودم شروع کنم. اوایلی که کارم را در بازار املاک دبی به عنوان مشاور سرمایه‌گذاری آغاز کرده بودم، می‌دیدم خیلی از مشتری‌ها معمولا با یک پروژه از یک سازنده‌ی خاص سراغ من و همکارانم می‌آمدند. انگار به یک تاییدیه از سمت ما نیاز داشتند تا بتوانند تصمیم‌شان را بگیرند. با وجود این که این افراد تا حدودی انتخاب خودشان را کرده بودند، اما نهایتا سرمایه‌شان را روی پروژه‌ی دیگری می‌گذاشتند!

شغل من به عنوان مشاور طوری بود که روزانه در مورد تمام سازنده‌ها، مناطق دبی و البته پروژه‌های جدید تحقیق می‌کردم و شب‌ها وقتی به خانه برمی‌گشتم باید در موردشان برای یک وبسایت می‌نوشتم. همین کار باعث می‌شد اطلاعات به طور خودکار در مغزم طبقه‌بندی شوند و به محض این که می‌دانستم مشتری دقیقا دنبال چه چیزی است، یک گزینه‌ی بهتر را هم به او پیشنهاد می‌دادم. در واقع، شغل من طوری بود که هم شریک سازنده‌ها به حساب می‌آمدم و هم دوست مشتری‌ها چون این فرصت را داشتم تا اطلاعات بی‌طرفانه‌ای را ارائه بدهم. به همین دلیل، وقتی مشتری می‌دید گزینه‌ی بهتری هم وجود دارد، همان را انتخاب می‌کرد.

افرادی که در قسمت بالا اشاره کردم، بخش بیشتری از خریداران و سرمایه‌گذاران بازار املاک دبی هستند که معتقدند بهتر است کمک یک مشاور املاک را داشته باشند. اما از طرف دیگر، بعضی از افراد تمایل دارند مستقیما از شرکت‌های سازنده خرید کنند. سرمایه‌گذاری در دبی از هر 2 طریق می‌تواند مزایا و معایب خودش را داشته باشد. اگر شما هم علاقمند به خرید خانه در دبی هستید و شک دارید که از کدام طریق باید اقدام کنید، مطالبی که در ادامه بررسی می‌کنیم ابهامات شما را برطرف خواهد کرد.

شرایط خرید ملک از سازنده‌های املاک دبی

به عنوان خریدار خانه یا سرمایه‌گذار، ممکن است اسم یک یا دو مورد از سازنده‌های املاک در دبی را شنیده باشید و تصمیم بگیرید سفری کوتاه‌مدت به این شهر داشته باشید و مستقیم سراغ همان سازنده‌ها بروید. در چنین شرایطی، هر کدام از آن شرکت‌ها شما را تشویق می‌کند از خودش خرید کنید و دلایل قانع‌کننده‌ای را هم برای شما می‌آورد. یک لحظه تصور کنید که شرکت سازنده‌ی دیگری هم وجود داشته باشد که انتظارات شما را بهتر بر‌آورده می‌کند اما شما از وجود آن بی‌خبر هستید. در این شرایط، اگر بدون کمک یک متخصص از سازنده‌های دیگر خرید کنید، هم پول زیادی از دست می‌دهید هم زمان‌تان را. در ادامه، معایب خرید مستقیم ملک از سازنده‌های املاک دبی را به طور مفصل بررسی می‌کنیم.

معایب خرید ملک از سازنده در دبی (بدون کمک مشاور)

با توجه به مواردی که در قسمت قبل گفتیم، اگر خودتان بخواهید شخصا اقدام کنید، فقط در اقیانوس اطلاعات درست و غلط غرق خواهید شد و به احتمال زیاد نتیجه‌ی دلخواه‌تان را نخواهید گرفت. در این شرایط، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

  • در دبی، بیش از 100 سازنده‌ی املاک وجود دارد. اگر بخواهید در مورد تک‌تک‌شان تحقیق کنید، احتمالا زمان زیادی را از دست خواهید داد.
  • مشاوره‌ای که از سمت خود شرکت‌های سازنده دریافت می‌کنید، بی‌طرفانه نیستند. هرکدام سعی می‌کنند فقط مزایای پروژه‌های خودشان را به شما نشان دهند.
  • این روش اطلاعات کاملی در مورد مناطق، قیمت‌ها، اقساط و غیره را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.
  • اگر به صورت مستقیم از یک شرکت سازنده اقدام کنید، فرآیند خریدتان با عجله‌ی بیشتری همراه خواهد بود و فرصت کافی برای فکرکردن نخواهید داشت.

شرایط خرید ملک در دبی از مشاور املاک

از طرف دیگر، خرید ملک از طریق مشاور املاک به عنوان گزینه‌‌ی دیگری برای شما مطرح می‌شود. بگذارید اول حالتی ر ا بررسی کنیم که شما به مشاوران املاک حرفه‌ای و باتجربه در دبی دسترسی دارید. در این حالت، نیازتان را به صورت واضح و شفاف برای مشاورتان توضیح می‌دهید. این مشاوران معمولا اطلاعات به‌روزی دارند و در مورد تمام مناطق، سازنده‌ها، قیمت‌ها، اقساط و غیره اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار می‌دهند. به محض این که دقیقا بدانند هدف شما از خرید چیست، گزینه‌های مناسب را پیش رویتان قرار می‌دهند.

مزایای خرید ملک در دبی از مشاور املاک

بنابراین، مزایای خرید ملک در دبی از مشاور املاک را می‌توانیم به صورت زیر خلاصه کنیم:

  • مشاوران املاک اطلاعات به‌روزی در مورد تمام پروژه‌ها، شرکت‌های سازنده‌، مناطق دبی، قیمت‌ها و شرایط اقساط دارند و می‌توانند طبق چیزی که شما نیاز دارید، اطلاعات فیلترشده را در اختیارتان قرار دهند.
  • مشاوران املاک به عنوان بخشی از کارشان، شما را برای بازدید از مناطق و پروژه‌های متناسب با شرایط‌تان می‌برند. این مزیت در رابطه با خرید مستقیم از شرکت سازنده وجود ندارد.
  • مشاوران املاک آمار دقیق‌تری را در مورد رشد قیمت‌ها در مناطق مختلف دارند.
  • این که کدام شرکت سازنده خوش‌نام‎‌تر است را، فقط از طریق یک مشاور حرفه‌ای می‌توانید متوجه شوید. برعکس این موضوع هم درست است؛ یعنی اگر سازنده‌ای بی‌کیفیت باشد یا سابقه‌ی تاخیر در ساخت داشته باشد هم، از طریق مشاوران متوجه خواهید شد.
  • اطلاعات ارائه‌شده از سمت مشاوران کاملا بی‌طرفانه است و نیازی به پرداخت کمیسیون ندارد.
  • به دلیل رابطه‌ی بلندمدتی که مشاوران باتجربه با شرکت‌های سازنده دارند، این افراد می‌توانند روی قیمت‌های پیشنهادی برای شما تخفیف بگیرند!

*برای خرید ملک در امارات، چه بخواهید مستقیم از سازنده خرید کنید و چه مشاور داشته باشید، خریدتان تا آخرین مرحله بدون کمیسیون انجام می‌شود و شما مجبور به پرداخت هزینه مشاوره نیستید!

معایب خرید ملک از مشاور املاک در دبی

خرید ملک از مشاور املاک در دبی می‌تواند معایبی هم داشته باشد. درست است که در دبی معمولا کلاهبرداری وجود ندارد. اما تا دلتان بخواهد افراد بی‌تجربه‌ای وجود دارند که از کشورهای دیگر به بازار املاک دبی آمده‌اند تا پول در بیاورند. این افراد بدون داشتن اطلاعات کامل و به لطف فضای مجازی، اطلاعات نیم‌بندشان را به اشتراک می‌گذارند و از آنجایی که تبلیغات معمولا وسوسه‌کننده هستند، خیلی از افراد ممکن است در دام آن‌ها بیفتند.

خرید ملک در دبی از سازنده یا مشاور املاک؟ سخن پایانی

در قسمت‌های بالا، موضوع خرید ملک در دبی از سازنده یا مشاور املاک را بررسی کردیم. با توجه به مواردی که گفته شد، سرمایه‌گذاری از طریق مشاوران املاک مزایای بیشتری دارد اما در هیچ‌ کدام از این روش‌ها شما مجبور به پرداخت کمیسیون نیستید. خبر خوب این که، ما در وبسایت املاک دبی پراپ از این موارد هم یک پله بالاتر رفته‌ایم. با استفاده از دبی پراپ، شما نه تنها این فرصت را دارید که اطلاعات کاملی را در مورد سازنده‌ها، مناطق و پروژه‌های مختلف دریافت کنید، بلکه می‌توانید هر یک از 2 روش پیشِ رو را انتخاب کنید و سرمایه‌تان را در جای درستی رشد دهید.

پیام بگذارید