Omid ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ 0 نظر

چگونه می‌توانیم شهروندی دبی بگیریم؟

بین افرادی که به داشتن تابعیت کشور دیگری فکر می‌کنند یا می‌خواهند پاسپورت دوم بگیرند، پاسپورت امارات هم بدون هیچ چون و چرایی ارزشمند است. دلیل این موضوع اعتبار و قدرتی است که این پاسپورت به شخص دارنده می‌دهد. طبق آخرین آمار در سال 2024، پاسپورت اماراتی رتبه اول را دارد و شخصی که به خاطر داشتن آن اماراتی به حساب می‌آید، اجازه دارد به 179 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کند. در ادامه، قصد داریم مزایای شهروندی امارات را بررسی کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم آن را دریافت کنیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

مزایای شهروندی دبی

مزایایی که شهروندی دبی به زندگی افراد اضافه می‌کند را در هیچ کشور دیگری نمی‌توانید پیدا کنید. علاوه بر سفر بدون ویزا به 179 کشور جهان، افراد اماراتی حتی برای تحصیل در بهترین کشورها مانند انگلستان، آمریکا و کانادا هم نیازی به ویزا و حتی ارایه‌ی مدارک ندارند. دلیل این موضوع این است که یکی از شرایط گرفتن ویزای تحصیلی این کشورها اثبات تمکن مالی و بازگشت به کشور خود دانشجو است که پاسپورت اماراتی به تنهایی این موارد را ثابت می‌کند.

حقوق شهروندی در دبی

حقوق شهروندی دبی هم در کشورهای دیگر نظیر ندارد. شخصی که شهروندی امارات را دارد، حقوق زیر را خواهد داشت:

  • شهروندان امارات ماهانه یارانه‌ای را دریافت می‌کنند که از بالاترین حقوق‌ها هم بیشتر است.
  • شهروندان امارات شغل تضمین‌شده در ارگان‌های دولتی و خصوصی دارند.
  • دارندگان شهروندی دبی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا در کشورهایی مانند انگلستان، کانادا و ایالات متحده تحصیل کنند.
  • آب، برق، اینترنت و موارد این چنینی برای افراد با ملیت اماراتی کاملا مجانی است.

شرایط شهروندی امارات

در این قسمت، باید بگوییم که متاسفانه اخذ شهروندی دبی برای ایرانیان و افراد هیچ کشور دیگری ممکن نیست. در واقع، گرفتن تابعیت امارات چه از طریق تحصیل، چه پناهندگی، تولد فرزند در خاک امارات و ازدواج با فرد عرب امکان‌پذیر نیست. جالب است بدانید که افرادی هستند که بیشتر از 30 سال در این کشور اقامت داشته‌اند، اما همچنان ملیت آن را ندارد. در بعضی موارد، به اشتباه گفته شده که پس از 30 سال اقامت دایم در این کشور می‌توانید به پاسپورت آن دست پیدا کنید، اما این عقیده کاملا غلط است. توصیه‌ی ما به شما این است که اگر قصدتان از مهاجرت به دبی فقط گرفتن تابعیت آن است، بهتر است از این کار صرف نظر کنید. اما اگر می‌خواهید از مزایای کار و زندگی در دبی بهره‌مند شوید، در قسمت بعد توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید اقامت دبی را دریافت کنید.

اقامت دبی چگونه است؟

درست است که گرفتن پاسپورت امارات دور از ذهن است، اما گرفتن اقامت دبی کار راحتی است و در زمان کوتاهی انجام می‌شود. تا چند سال پیش، تعداد روش‌هایی که می‌توانستید مقیم دبی شوید، بسیار بیشتر بود. این روش‌ها شامل ویزای کارمندی و ویزای فریلنسری هم می‌شد که متاسفانه برای ایرانی‌ها برداشته شده است. روش‌هایی که در ادامه موردشان صحبت خواهیم کرد، تنها راه‌هایی هستند که ایرانی‌ها می‌توانند اقامت طولانی مدت و قابل تمدید دبی را بگیرند. نگران نباشید این راه‌هایی که در حال حاضر برای مهاجرت به دبی برای ایرانی‌ها وجود دارد، فوق‌العاده آسان است و شما از طریق آنها می‌توانید از مزایایی مانند تجارت بدون مالیات، زندگی با امنیت بینظیر و بسیاری از موارد دیگر بهره‌مند شوید:

مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت اقامت 2 ساله را برای شما به همراه دارد. طبق این روش، باید یک فعالیت تجاری را انتخاب کنید و به تجارت بپردازید. برای ثبت برندتان، طبق تعداد شرکا و کاری که قرار است انجام دهید، اوایل کار باید حدود 10,000 تا 50,000 درهم را به دولت پرداخت کنید. البته می‌توانید این کار را از طریق آژانس‌های ثبت شرکت هم انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که مجوز تجارت‌تان باید هرسال تمدید شود و این کار مشمول هزینه است. اما معمولا از هزینه‌ی اولیه کمتر است.

اقامت دبی از طریق خرید ملک

 اگر بودجه‌ی بیشتری دارید، می‌توانید اقامت امارات را از طریق خرید ملک در دبی دریافت کنید. با این کار، دیگر مجبور نیستید که حتما بیزنس خودتان را داشته باشید و اجاره خانه بدهید. از آنجایی که قیمت خانه در دبی در حال افزایش است، این نوع سرمایه‌گذاری برایتان سود هم به همراه خواهد داشت. شرایط گرفتن اقامت دبی از این طریق را در ادامه ببینید:

شرایط اقامت امارات از طریق خرید ملک در دبی
نوع اقامتمبلغ سرمایه‌گذاری لازم
اقامت 2 سالهاز 750,000 درهم به بالا
اقامت 5 سالهاز 1,000,000 درهم به بالا
اقامت طلایی 10 سالهاز 2,000,000 درهم به بالا

سخن پایانی در مورد اخذ شهروندی دبی

در قسمت‌های بالا، در مورد اخذ شهروندی دبی صحبت کردیم. به این موضوع هم اشاره کردیم که متاسفانه گرفتن شهروندی امارات از هیچ طریقی (پناهندگی، ازدواج، خرید ملک، تحصیل و …) ممکن نیست. اما شما به آسانی می‌توانید اقامت بلندمدت این کشور را از طریق ثبت شرکت و یا خرید خانه طی چند روز بگیرید.

پیام بگذارید